Ile energii produkuje farma fotowoltaiczna?

Przyszli inwestorzy powinni zorientować się, ile energii produkuje farma fotowoltaiczna. Jest to istotne ze względu na oszacowanie opłacalności realizacji takiego przedsięwzięcia. Przede wszystkim warto wiedzieć, że to, ile energii produkuje farma fotowoltaiczna, jest zależne od jej mocy, a ta sięga od 0,5 MWp do 5 MWp. Przyjmując, że mamy do czynienia z farmą fotowoltaiczną 1 MWp, możemy mówić o wyprodukowaniu od 950 MWh do 1100 MWh.

Jaki jest zysk z farmy fotowoltaicznej?

Jeśli chodzi o to, ile energii produkuje farma fotowoltaiczna, ważną kwestią jest także zysk. Z 1000 MWh możemy oczekiwać około 200 tysięcy złotych po roku funkcjonowania instalacji. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że wyniki te mogą różnić się w zależności od mocy farmy fotowoltaicznej. Trzeba także uwzględnić spadek mocy modułów, który rocznie sięga około 0,6%. Nadal jednak możemy oczekiwać wystarczającej produkcji energii przez farmę fotowoltaiczną do tego, by przedsięwzięcie okazało się opłacalne i intratne.

Jaka moc farmy fotowoltaicznej?

Jak już wspomnieliśmy, moc farmy fotowoltaicznej determinuje to, ile energii zostanie wyprodukowane. Dlatego tego typu inwestycje są z reguły większymi przedsięwzięciami. Ważne jest także odpowiednie dojście do promieni słonecznych. W tym celu zalecamy zapoznać się z mapą nasłonecznienia Polski, by ocenić, w którym rejonie kraju jest to najbardziej opłacalna inwestycja. To, ile energii produkuje farma fotowoltaiczna, wpływa na zyski, jakie ponoszą przedsiębiorcy, dlatego powinna to być dobrze zaprojektowana instalacja, ustawiona pod odpowiednim kątem i znajdująca się we właściwym miejscu.

Energia z farmy fotowoltaicznej

Energia z farmy fotowoltaicznej jest inwestycją w niewyczerpalne odnawialne źródła energii – w tym przypadku w słońce. Z tego powodu możemy określić ją jako proekologiczną i przyszłościową. Na to, ile zarobisz na prądzie, wpływ ma przede wszystkim to, ile energii produkuje farma fotowoltaiczna. Z tego powodu, chociaż wiąże się to z większymi kosztami inwestycji, tego typu instalacje zajmują o wiele większą powierzchnię niż przydomowa fotowoltaika. Pamiętaj o tym, że panele fotowoltaiczne objęte są wieloletnią gwarancją pracy, co jest ogromnym atutem przemawiającym na korzyść inwestycji.

Inwestycja na lata

Bez wątpienia, farma fotowoltaiczna jest inwestycją na długie lata. Chociaż łączy się z kosztami, produkcja energii elektrycznej może przynieść optymalne zyski finansowe. Warto wspomnieć, że rynek ten stale się rozwija, dlatego możemy spodziewać się ciągłego wzrostu zainteresowania energetyką słoneczną. To, ile energii produkuje farma fotowoltaiczna, przyspieszy zwrot kosztów inwestycji, co jest ogromną zaletą. Z całą pewnością jest to coś godnego uwagi. Farma fotowoltaiczna jest elektrownią słoneczną, która będzie nieprzerwanie generować prąd za dnia przez bardzo długi okres. Uznania dodaje jej także to, że praca paneli jest neutralna względem środowiska naturalnego, w przeciwieństwie na przykład do elektrowni węglowych.

Zobacz również: