To, jak długo trwa budowa farmy fotowoltaicznej, jest okresem wynoszącym około osiemnastu do trzydziestu miesięcy. Warto wiedzieć, że ustawienie konstrukcji, która ma na celu produkcję prądu, jest o wiele krótsze. To tylko część niezbędnych czynności. Pozostały czas budowy farmy fotowoltaicznej to wybór i zakup działki oraz załatwienie wszystkich formalności związanych z przedsięwzięciem. Niezbędne jest uzyskanie stosownych pozwoleń, które umożliwią Ci budowę konstrukcji i sprzedaż energii elektrycznej, jaką ona wyprodukuje.
Budowa farmy fotowoltaicznej wymaga dopełnienia wielu ważnych formalności i nie chodzi tu jedynie o zgłoszenie działalności gospodarczej. Należy udać się do stosownego Urzędu Gminy lub Urzędu Miasta i dostarczyć dokumenty, takie jak wniosek o wydanie decyzji środowiskowej, karta informacyjna przedsięwzięcia, wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, dokument potwierdzający status prawny wnioskodawcy, wypis działki z rejestru gruntów, wypis dla działek w obszarze 100 metrów, mapa ewidencyjna, mapa z zaznaczonymi obszarami realizacji i oddziaływania przedsięwzięcia, numer KRS spółki, dowód wniesienia opłaty administracyjnej i w przypadku pełnomocnictwa – upoważnienie i potwierdzenie wniesienia opłaty skarbowej. Rozpatrzenie wszystkich tych aspektów wiąże się z tym, jak długo trwa budowa farmy fotowoltaicznej.
Ważne jest również to, jak długo trwa budowa farmy fotowoltaicznej po wygranej aukcji OZE, która umożliwia sprzedaż pozyskiwanej w ramach przedsięwzięcia energii elektrycznej. Otóż od tego momentu inwestor ma dwadzieścia cztery miesiące na ukończenie działań związanych z inwestycją. Samo uzyskanie koncesji z OZE na produkcję energii trwa około miesiąca. Zdecydowanie, przy budowie farmy fotowoltaicznej warto skorzystać z usług firmy, która gwarantuje kompleksowe wsparcie. Mowa tu o każdym etapie działań związanych z przedsięwzięciem. Taka oferta to wielkie udogodnienie dla inwestora, szczególnie gdy przedsiębiorstwo wesprze go przy załatwianiu formalności i pracach budowlanych.
Budowa farmy fotowoltaicznej to wielkie przedsięwzięcie. Dlatego przy jego realizacji warto współpracować z doświadczonymi osobami od lat pracującymi w branży. To ogromne udogodnienie dla inwestora. Farma fotowoltaiczna powinna być w stu procentach bezpieczna dla ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego, z tego powodu ważne jest jej odpowiednie przygotowanie do pracy. Istotne jest również to, by instalacja nie generowała hałasu. To, jak długo trwa budowa farmy fotowoltaicznej, jest związane nie tylko z formalnościami, które zajmują najwięcej czasu, ale też stawianiem konstrukcji, co musi być zrobione sprawnie i prawidłowo. Dlatego też powinni się tym zająć fachowcy. Pamiętaj, że tego typu przedsięwzięcie generuje zyski na długie lata, co przekłada się na opłacalność.
Zobacz również: