Jak długo trwa budowa farmy fotowoltaicznej?

To, jak długo trwa budowa farmy fotowoltaicznej, jest okresem wynoszącym około osiemnastu do trzydziestu miesięcy. Warto wiedzieć, że ustawienie konstrukcji, która ma na celu produkcję prądu, jest o wiele krótsze. To tylko część niezbędnych czynności. Pozostały czas budowy farmy fotowoltaicznej to wybór i zakup działki oraz załatwienie wszystkich formalności związanych z przedsięwzięciem. Niezbędne jest uzyskanie stosownych pozwoleń, które umożliwią Ci budowę konstrukcji i sprzedaż energii elektrycznej, jaką ona wyprodukuje.

Jakie dokumenty przy budowie farmy fotowoltaicznej?

Budowa farmy fotowoltaicznej wymaga dopełnienia wielu ważnych formalności i nie chodzi tu jedynie o zgłoszenie działalności gospodarczej. Należy udać się do stosownego Urzędu Gminy lub Urzędu Miasta i dostarczyć dokumenty, takie jak wniosek o wydanie decyzji środowiskowej, karta informacyjna przedsięwzięcia, wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, dokument potwierdzający status prawny wnioskodawcy, wypis działki z rejestru gruntów, wypis dla działek w obszarze 100 metrów, mapa ewidencyjna, mapa z zaznaczonymi obszarami realizacji i oddziaływania przedsięwzięcia, numer KRS spółki, dowód wniesienia opłaty administracyjnej i w przypadku pełnomocnictwa – upoważnienie i potwierdzenie wniesienia opłaty skarbowej. Rozpatrzenie wszystkich tych aspektów wiąże się z tym, jak długo trwa budowa farmy fotowoltaicznej.

Budowa farmy fotowoltaicznej po wygranej aukcji

Ważne jest również to, jak długo trwa budowa farmy fotowoltaicznej po wygranej aukcji OZE, która umożliwia sprzedaż pozyskiwanej w ramach przedsięwzięcia energii elektrycznej. Otóż od tego momentu inwestor ma dwadzieścia cztery miesiące na ukończenie działań związanych z inwestycją. Samo uzyskanie koncesji z OZE na produkcję energii trwa około miesiąca. Zdecydowanie, przy budowie farmy fotowoltaicznej warto skorzystać z usług firmy, która gwarantuje kompleksowe wsparcie. Mowa tu o każdym etapie działań związanych z przedsięwzięciem. Taka oferta to wielkie udogodnienie dla inwestora, szczególnie gdy przedsiębiorstwo wesprze go przy załatwianiu formalności i pracach budowlanych.

Zaufaj doświadczonym specjalistom

Budowa farmy fotowoltaicznej to wielkie przedsięwzięcie. Dlatego przy jego realizacji warto współpracować z doświadczonymi osobami od lat pracującymi w branży. To ogromne udogodnienie dla inwestora. Farma fotowoltaiczna powinna być w stu procentach bezpieczna dla ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego, z tego powodu ważne jest jej odpowiednie przygotowanie do pracy. Istotne jest również to, by instalacja nie generowała hałasu. To, jak długo trwa budowa farmy fotowoltaicznej, jest związane nie tylko z formalnościami, które zajmują najwięcej czasu, ale też stawianiem konstrukcji, co musi być zrobione sprawnie i prawidłowo. Dlatego też powinni się tym zająć fachowcy. Pamiętaj, że tego typu przedsięwzięcie generuje zyski na długie lata, co przekłada się na opłacalność.

Zobacz również: