Odwierty pod pompy ciepła

Odwierty pod pompy ciepła to wiercenia w gruncie, które umożliwiają pobór energii grzewczej ze źródła odnawialnego. Są one niezbędnym elementem przygotowania do montażu tego typu urządzenia. Odwierty pod pompy ciepła należy zlecić osobom doświadczonym, dysponującym odpowiednim sprzętem. Prace trwają od kilku do kilkunastu godzin, w których czasie możesz spodziewać się porządnego wykonania zamówionych usług. Zostanie również oszacowana odpowiednia ilość odwiertów pod pompę ciepła.

Ile odwiertów do pompy ciepła?

Warto wiedzieć, że w kwestii tego, ile odwiertów do pompy ciepła, warto stawiać na więcej wierceń płytszych niż na jeden głębszy odwiert. To dlatego, że np. cztery wiercenia na 40 m są bardziej opłacalnym rozwiązaniem od odwiertu na głębokość 160 m. Trzeba pamiętać także o zachowaniu optymalnej odległości. Wynosi ona 6 m dla sond poniżej 70 m i 8 m dla sond 70-100 m. Z tego powodu na odwierty pod pompy ciepła należy przygotować odpowiedni obszar, aby prace mogły zostać przeprowadzone.

Ile kW z jednego odwiertu pod pompę ciepła?

W kwestii odwiertów pod pompy ciepła może zainteresować Cię także aspekt tego, ile kW uzyskasz z jednego wiercenia. Wyjaśniamy, że z 1 m można otrzymać około 30-70 kW energii cieplnej, która ogrzeje Twoje gospodarstwo. Dlatego wystarczające są odwierty pod pompy ciepła płytsze, ale w większej ilości. Finansowo także jest to bardziej opłacalne rozwiązanie, ponieważ nie ma konieczności wykonywania głębszych i droższych wierceń.

Odwierty pod pompy ciepła - wykonanie

Wykonanie odwiertów pod pompy ciepła należy zlecić wykwalifikowanym osobom, które mają dostęp do odpowiedniego sprzętu i wiedzą, jak należy przeprowadzić prace. Jeśli chodzi o pionowe pompy ciepła, na ogół wykonuje się wiercenie obrotowe z płuczką lub obrotowo-udarowe, gdy mamy do czynienia z twardym i skalistym gruntem. Zaleca się wykonanie odwiertów pod pompy ciepła w sposób ciągły, bez robienia przerw. Jest to tak zwane wiercenie jednym marszem.

Odwierty pod gruntowe pompy ciepła

W naszej ofercie znajdziesz odwierty pod gruntowe pompy ciepła. Wykorzystujemy nowoczesny sprzęt, który umożliwia prawidłowe i dokładne wykonanie powierzonych robót. Ponadto, nasi specjaliści to ludzie o wielkim doświadczeniu, które przekłada się na jakość usług, jakie oferujemy, które obejmują odwierty pod pompy ciepła. Możesz oczekiwać profesjonalizmu, dokładności, uważności i efektywności. Oprócz tego możesz spodziewać się odpowiedniego podejścia naszych fachowców do środowiska naturalnego, dla którego efekt naszej pracy będzie neutralny.

Postaw na jakość

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, by cieszyć się z porządnie wykonanych odwiertów pod pompy ciepła. Nasze podejście do klienta i robót, jakie nam powierzasz, z pewnością Cię usatysfakcjonuje. Odwierty pod pompy ciepła zostaną dopasowane do Twoich potrzeb, w tym ich ilość i głębokość. Zapewnimy Ci kompleksową obsługę obejmującą wsparcie na etapie przygotowań gruntu do wykonania wierceń. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania wszelkich niezbędnych informacji.

Zobacz także: