Pod jakim kątem panele fotowoltaiczne na dachu płaskim?

To, pod jakim kątem panele fotowoltaiczne na dachu płaskim mają być montowane, jest ważną kwestię. To ze względu na jakość ich pracy, która polega na pozyskiwaniu energii słonecznej i przemianie jej na energię elektryczną. Co ciekawe, w zależności od warunków kąt nachylenia paneli fotowoltaicznych na płaskim dachu będzie się różnił. Dlatego trzeba odpowiednio dobrać rozwiązanie, które najlepiej zlecić doświadczonym specjalistom.

Pod jakim kątem panele fotowoltaiczne na płaskim dachu?

Kąt nachylenia paneli fotowoltaicznych na płaskim dachu może się różnić w zależności od warunków. Najlepiej, jeśli będą one skierowane w stronę południową. Wówczas montuje się panele fotowoltaiczne pod kątem 30-40°. Dobrym rozwiązaniem jest także ustawienie południowo-wschodnie lub południowo-zachodnie. W tym przypadku to, pod jakim kątem panele fotowoltaiczne na dachu płaskim może wynosić 25-55°. Wtedy też uda Ci się osiągnąć wysoki uzysk energii wynoszący 90-95% maksymalnego.

Czy panele fotowoltaiczne można zamontować na płaskim dachu?

Dobrą wiadomością jest to, że panele fotowoltaiczne można montować na płaskim dachu. Odpowiednia konstrukcja różniąca się od tej, którą instaluje się na skośnym poszyciu, pozwala na zastosowanie odpowiedniego kąta nachylenia. Jest to więc spore udogodnienie, które umożliwia optymalny uzysk energii. To, pod jakim kątem panele fotowoltaiczne na dachu płaskim zostaną zamontowane, jest tutaj kluczowe. Odpowiednie ustawienie pozwala na właściwe czerpanie energii ze źródła odnawialnego, jakim jest słońce.

Jaki odstęp między panelami fotowoltaicznymi na dachu płaskim?

To, pod jakim kątem panele fotowoltaiczne na dachu płaskim należy zamontować, jest bez wątpienia ważne. Istotna jest jednak również kwestia odstępu pomiędzy nimi. Minimalna odległość pomiędzy panelami fotowoltaicznymi pozwalająca na rozszerzalność cieplną wynosi 5 mm, jednak zaleca się 20 mm. To dlatego, że takie ustawienie umożliwia cyrkulację powietrza, ograniczenie nacisku i polepszenie wentylacji.

Fotowoltaika na dachu płaskim

Fotowoltaika na dachu płaskim jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. Wbrew pozorom jest ono naprawdę optymalne. To dlatego, że można ustawić to, pod jakim kątem panele fotowoltaiczne na dachu płaskim będą zamontowane odpowiednio do potrzeb. To oznacza, że nachylenie z pewnością będzie prawidłowe. Dlatego nawet przy płaskiej konstrukcji poszycia możesz cieszyć się z walorów fotowoltaiki i niezależności względem cen prądu.

Montaż powinien być profesjonalny

To, pod jakim kątem panele fotowoltaiczne na dachu płaskim będą ustawione, jest niezwykle ważne. Trzeba jednak zwrócić uwagę także na specjalną konstrukcję, jaka jest tu potrzebna. Dlatego montaż paneli fotowoltaicznych na płaskim dachu powinien przeprowadzić wykwalifikowany specjalista. Dzięki temu zyskasz pewność co do prawidłowości wykonanych czynności. To z kolei pozwala na pełne czerpanie z korzyści wynikających z fotowoltaiki, która może w pełni zasilić Twoje gospodarstwo.

Zobacz również: