Czy pompa ciepła chłodzi latem?

Dobrą wiadomością dla osób zainteresowanych inwestycją w nowoczesne urządzenia grzewcze jest to, że pompa ciepła może chłodzić latem. Oznacza to, że te rozwiązanie jest praktyczne nie tylko w miesiące, w których temperatura na zewnątrz jest niższa. Wystarczy zmienić ustawienia, które odwracają sposób pracy poszczególnych elementów. Jest to proste i niezwykle przydatne, gdy zaczynają się upalne dni. To, czy pompa ciepła chłodzi latem, jest więc pytaniem, które warto sobie zadać, podczas poszukiwań idealnego urządzenia grzewczego do swoich potrzeb.

Czy każda pompa ciepła chłodzi?

W większości przypadków, tego typu urządzenia grzewcze są wyposażone w takową funkcję, która opiera się na zamianie zadań parownika i skraplacza. Jeśli chodzi o nasze propozycje, możemy wymienić kompaktową pompę ciepła Euros Energy GEO typ glikol-woda. Ten model charakteryzuje się niskimi kosztami eksploatacyjnymi i bezpieczną pracą, która jest do tego cicha. Funkcje, w jakie jest wyposażone to grzanie, chłodzenie i grzanie ciepłej wody użytkowej. Opcja jest dedykowana domom jednorodzinnym i biurom o mocach grzewczych od 8 kW do 22 kW.

Jak działa pompa ciepła latem?

Sposób działania pompy ciepła przypomina w funkcji grzania odwróconą pracę lodówki. Jednocześnie możliwa jest zmiana ustawień na chłodzenie otoczenia. Oznacza to tyle, że pompa ciepła przyda się nie tylko jesienią i zimą, ale też wiosną i latem – co ważne – nie tylko do grzania ciepłej wody użytkowej. Wystarczy dobrać odpowiednie urządzenie, by móc w pełni korzystać z dostępnych możliwości. Jeśli zastanawiasz się, czy pompa ciepła chłodzi latem, ponieważ zależy Ci na uniwersalnej technologii, takie opcje znajdziesz w naszej ofercie.

Dlaczego warto schładzać dom pompą ciepła?

To, czy pompa ciepła chłodzi latem, jest bez wątpienia istotną kwestią. Dlatego warto pochylić się nad aspektem opłacalności takiego rozwiązania. Przede wszystkim, dzięki urządzeniu grzewczemu, którego pracę można odwrócić, nie trzeba inwestować dodatkowych funduszy w klimatyzację. Mamy więc do czynienia z rozwiązaniem w opcji 2 w 1. Oznacza to tyle, że pompa ciepła sama w sobie zajmuje mniej miejsca, niż dwie osobne technologie. Ponadto, wystarczy zapłacić za jeden produkt, który posłuży Ci w różnych warunkach.

Termomodernizacja a nowe budownictwo

Należy zaznaczyć, że pompę ciepła można zamontować nie tylko w nowo powstałych budynkach, ale też tych, które już istnieją. Wówczas mówimy o termomodernizacji, co do której dostępne są różne udogodnienia, także finansowe. To, czy pompa ciepła chłodzi latem, może okazać się jedną z kluczowych zalet, które przeważą na podjęciu decyzji o inwestycji. Z tego powodu warto rozważyć tę opcję, jako przejście na ekologiczne odnawialne źródła energii, które ponadto są niewyczerpalne. Wszelkie zagadnienia szczegółowo omówi konsultant, który pomoże Ci dobrać najlepsze dla Twoich potrzeb urządzenie grzewcze.

Zobacz także: