Jaka pompa ciepła dla biurowców?

Kwestia tego, jaka pompa ciepła dla biurowców będzie odpowiednia, jest naprawdę ważna. To od wydajności urządzenia będzie zależała jakość regulacji temperatury, ale także efektywności finansowej. Wyróżnia się pompy ciepła gruntowe, wodne i powietrzne. Każda z nich sprawdzi się w innych warunkach, które należy uwzględnić w czasie inwestycji. Kolejnym istotnym czynnikiem, który determinuje to, jaka pompa ciepła dla biurowców będzie najlepsza, jest określenie, jaką powierzchnię dane rozwiązanie ma ogrzewać. Zdecydowanie, warto wybierać technologię pochodzącą ze sprawdzonego źródła, od producenta, który ma bogate doświadczenie i sam zachęca do montażu oferowanego urządzenia właśnie w tego typu obiektach.

Jaką pompę ciepła wybrać do biurowca?

W sprawie doboru pompy ciepła do biurowców najlepiej jest oprzeć się na doświadczeniu osoby działającej w branży, która porządnie oszacuje potrzeby danego obiektu. Fachowiec weźmie pod uwagę wszystkie aspekty, które pozwalają na dobór urządzenia, a są to m.in. powierzchnia i głośność pracy. Zastanawiając się, jaka pompa ciepła dla biurowców jest najlepsza, warto pamiętać o tym, że jej cicha praca przekłada się na jakość funkcjonowania osób znajdujących się w budynku. Dla inwestorów istotna będzie także ekonomiczność takiego rozwiązania. Tutaj warto wymienić pompę ciepła typu glikol-woda Euros Geo, której moc grzewcza wynosi od 8 do 22 kW, a samo urządzenie może grzać, chłodzić i ogrzewać ciepłą wodę użytkową.

Jak dobrać pompę ciepła dla biurowca?

Aby dobrać pompę ciepła dla biurowca, trzeba uwzględnić m.in. wymaganą moc grzewczą, która zależy od powierzchni, rodzaju-systemu rozprowadzania ciepła po biurowcu i temperatury czerpanej. Aby mieć pewność, że wszystko zostało oszacowane, jak należy, najlepiej jest zwrócić się o pomoc do specjalisty, który dokona także montażu urządzenia. To, jaka pompa ciepła dla biurowców zostanie dobrana, jest czymś, co najlepiej zrobić już na etapie projektowania budynku. Modernizacja budowli, która już istnieje, jest możliwa, ale bardziej kosztowna. Warto jednak pamiętać, że montaż pompy ciepła jest inwestycją w niewyczerpalne odnawialne źródła energii, co przybliża nas do ekologicznego sposobu życia.

Sprawność urządzenia jest ważna

Innym ważnym czynnikiem wpływającym na to, jaka pompa ciepła dla biurowców sprawdzi się najlepiej, jest sprawność urządzenia. Powinna być ona jak najwyższa. Warto tu wspomnieć o pompie ciepła Euros Geo, w przypadku której mowa o sprawności grzewczej COP 5. Jest to optymalna wartość dla biur o małej powierzchni. Pamiętaj, że odnawialne źródła energii to inwestycja w przyszłość. Termomodernizacja biurowca to coś, co zdecydowanie się opłaca, a wyłożony wkład zwróci się po pewnym czasie. To zaleta, na którą warto zwrócić uwagę. Najlepszym rozwiązaniem są urządzenia od firm, które mają bogate doświadczenie i usługa montażu przeprowadzona przez doświadczoną osobę. Pompy ciepła dla biurowca lub innego obiektu nie należy instalować samodzielnie. Dzięki zaufanemu specjaliście zyskasz pewność, co do prawidłowości wykonania całego procesu.

Sprawdź również: