Jak głęboki odwiert pod pompę ciepła?

W kwestii tego, jak głęboki odwiert pod pompę ciepła się wykonuje, należy wymienić sondy poziome, gdzie wartość ta sięga 80-150 m i pionowe – 150-200 m. Warto jednak zaznaczyć, że tańszym rozwiązaniem jest jedno wiercenie na głębokość 100 m niż dziesięć pojedynczych, z których każdy mierzy 10 m. Jest to po prostu bardziej opłacalne, a daje równie korzystny efekt. Dobrze jest wiedzieć także o tym, że 1 m zapewni Ci energię cieplną wynoszącą od 30 kW do 70 kW.

Ile kW z odwiertu pod pompę ciepła?

To, jak głęboki odwiert pod pompę ciepła zostanie wykonany, zależy od warunków naturalnych i potrzeb klienta. Głębokość będzie determinowała cenę przedsięwzięcia. Warto jednak wiedzieć o tym, że z jednego metra odwiertu pod pompę ciepła można uzyskać około 30-70 kW energii cieplnej. Oznacza to, że głębokość będzie zależna od oczekiwanego zysku. Jest więc dobierana indywidualnie do potrzeb każdego gospodarstwa domowego. Pamiętaj również o tym, że pomiędzy odwiertami pod pompę ciepła muszą istnieć odpowiednie dystanse.

Ile odwiertów pod pompę ciepła?

Aspekt tego, ile odwiertów pod pompę ciepła należy wykonać, jest zależny od zapotrzebowania na energię cieplną danego gospodarstwa domowego. Jest to kwestia dobierana indywidualnie, podobnie jak głębokość wierceń. Osoby odpowiedzialne za ich wykonanie dostosują dobór sprzętu do zleconej pracy. To, jak głęboki odwiert pod pompę ciepła, również będzie odpowiednio dobraną wartością. Ważne jest to, by możliwe było uzyskanie maksymalnej efektywności urządzenia, pod które wykonywane są wiercenia. Kiedy wszystko jest właściwie dopracowane, możesz spodziewać się takiego właśnie rezultatu.

Jak się robi odwierty pod pompę ciepła?

Odwierty pod pompę ciepła wykonuje się na dwa sposoby – metodą udarową i obrotową. Popularniejsza jest zdecydowanie ta druga. To dlatego, że zapewnia ona lepsze wartości techniczno-ekonomiczne. To, jak głęboki odwiert pod pompę ciepła zostanie wykonany, jest zależne od potrzeb gospodarstwa domowego. Do jego wykonania wykorzystamy przykładowo jeden z wysokiej jakości sprzętów wiertniczych – BAUER BBA-90, WIRTH B3-AU, PRAKLA RB-50 lub COMACCHIO MC 900 GT. Obsługą każdego z nich zajmuje się wysoko wykwalifikowana i doświadczona załoga.

Profesjonalne podejście do wierceń

Zdecydowanie, warto zaufać osobom o profesjonalnym podejściu do powierzanych im zadań. Mowa tu także o wykonywaniu wierceń. Niezależnie od tego, jak głęboki odwiert pod pompę ciepła jest Ci potrzebny, zleć jego zrobienie wykwalifikowanej załodze. Dzięki temu zyskasz pewność, że wszystko przebiegnie tak, jak tego oczekujesz. Co ważne, również odpowiedni sprzęt ma tu znaczenie. Jest on dobierany m.in. do warunków naturalnych, w jakich ma powstać odwiert pod pompę ciepła. Sam proces wiercenia zajmie od około kilku do kilkunastu godzin. Zwróć uwagę na to, że bardziej opłacalny jest jeden głębszy odwiert niż kilka płytszych. Poza tym istotne jest, jak wielki zysk energii cieplnej planujesz otrzymać. Najważniejsze jest to, by pompa ciepła pracowała efektywnie.

Sprawdź również: